ATG Rękawice MaxiDex Virosan 10(XL)

  • Obserwuj produkt:
  • Kod: 19-007/10
  • Producent: ATG
  • Kod producenta: 19-007/10
  • Dostępność: Brak Brak  (0 op.)
  • 20,50 zł
  • op.
    Niedostępny

MaxiDex to pierwsze na świecie rękawice hybrydowe łączące najlepsze właściwości rękawic do prac precyzyjnych i rękawic jednorazowego użytku w obrębie przełomowego rozwiązania wykorzystującego naszą opatentowaną technologię ViroSan . ViroSan zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów osiadających na powierzchni rękawic.

Zgodność z normami

Firma ATG , niniejszym oświadcza, że ten rodzaj odzieży ochronnej jest zgodny z odpowiednim unijnym prawodawstwem harmonizacyjnym: Rozporządzenie (UE) 2016/425 oraz odpowiednie normy zharmonizowane (EN) EN ISO 21420: 2020, EN 388:2016 + A1:2018, EN ISO 374-5: 2016.

Zastosowanie

Wodoodporna rękawica robocza Controlled Performance , do kontrolowanej pracy w warunkach występowania olejów lub płynów.

Główne składniki

Powłoka: NBR (Guma nitrylowo-butadienowa) Wyściółka: Nylon

Składniki niebezpieczne

REACH

Wszystkie składniki użyte do produkcji i wykonania tego produktu spełniają wymogi dyrektywy UE „Regulacje odnośnie surowców chemicznych i ich bezpiecznego stosowania”, znanej szerzej pod nazwą REACH -- dyrektywy UE EC1907/2006. Głównym celem dyrektywy REACH jest zapewnienie ścisłej ochrony ludzkiego zdrowia i środowiska. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://ec.europa.eu/environment/chemicals/reach/reach_intro.htm.

Oeko-Tex

Ten produkt został przebadany i pomyślnie przeszedł testy zgodności z ogólnoświatową normą Oeko-Tex 100, co oznacza, że produkt ten jest przyjazny dla skóry. Logo Oeko-Tex na produkcie gwarantuje, że jest on bezpieczny dla skóry.

Ostrzeżenia odnośnie użytkowania

Przed użyciem należy sprawdzić produkt przeznaczony do ochrony pod kątem wszelkich wad i niedoskonałości. W przypadku rozerwania lub przebicia w trakcie użytkowania należy je natychmiast zutylizować. Należy nosić odpowiedni rozmiar, ponieważ zbyt luźne lub zbyt ciasno dopasowane produkty zwiększają ryzyko urazów.

Wymogi odnośnie przechowywania

Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośrednio padających promieni słonecznych i/lub źródeł ciepła. Długotrwałe narażenie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub wysoką temperaturę spowoduje skrócenie czasu rzydatności do użycia oraz wyblaknięcie, odbarwienie i łamliwość produktu. Czas przydatności do użycia w normalnych warunkach wynosi 5 lat.

Utylizacja

 Po użyciu produkt może zostać zanieczyszczony materiałami zakaźnymi lub innymi materiałami niebezpiecznymi. Należy przestrzegać przepisów lokalnych.

Uwagi odnośnie ognia

Produkt ulega rozkładowi w wysokich temperaturach. Należy gasić przy użyciu wody, rozpylonego CO lub suchego proszku.

Pierwsza pomoc

 Usunąć zanieczyszczone środki ochrony indywidualnej (ŚOI).

INSTRUKCJE DOTYCZĄCE PRANIA

Powyższe rękawice można bezpiecznie prać w następujący sposób:

·        Przy pomocy szarego mydła lub proszku do prania dostępnego w sklepach (NIE czyścić na sucho!)

·         Prać w letniej lub ciepłej wodzie, nie przekraczającej 40°C/104°F

·         Prać przez 30 minut

·        Płukać w zimnej wodzie.

·         Powtórzyć pranie i płukanie w przypadku szczególnie uciążliwych zabrudzeń.

·        Podczas prania mocno zabrudzonych rękawic, do drugiego cyklu prania należy dodać kilka kawałków ciężkiego płótna, ponieważ tarcie płótna o rękawice może pomóc w rozmiękczeniu i usunięciu głębokich zabrudzeń.

Mechaniczne poziomy wydajności są testowane i certyfikowane dla 3 cykli prania, zgodnie z powyższą procedurą.

 Uwaga - ważne

Podczas używania rękawic i prania rękawice ulegają stopniowemu zużyciu. W zależności od zastosowania można przeprowadzić testy na wytrzymałość cieplną i mechaniczną po używaniu i praniu by sprawdzić, czy rękawice nadal odpowiadają potrzebom użytkownika. Po wypraniu rękawic ATG nie ponosi odpowiedzialności za ich parametry.